100. Yıl Liderlik Ödülleri / Tüm Başvurular

Volkan Yıldız, L'Oreal Türkiye

Loreal Türkiye

Rolü

L'Oréal Profesyonel Ürünler Divizyonu Genel Müdürü

Bir lider olarak ülkemiz için sağladığı katkı

Kapsayıcılık yaklaşımıyla görme engellilerin ürün ve hizmetlere ulaşmasını sağlayan teknoloji platformu Blindlook’a güzellik kategorisinde ilk giren marka olarak sektörel farkındalığı geliştirmek üzere Kuaförler Derneği iş birliği ile 40 salon ve çalışanlarını görme engelliler için kusursuz hizmet sunar hale getirecek yoğun eğitimler verdik. Programı 10 bin kuaförün erişimine açtık ve duyurmak için Nilay Örnek ve Ceyda Düvenci ile projeler yaparak kısa sürede 10 binden fazla görme engelli kullanıcıya ulaştık.

Boğaziçi Üniversitesi ve Kuaförler Derneği ile birlikte ProSchool ile nitelikli kuaförler yetiştirerek sektörün gelişimine katkıda bulunduk. Mezunlarımız prestijli salonlarda staj yapmaya hak kazanarak istihdama katılıyorlar.MEB ve KD ile başlattığımız Young-Pro Projemiz ile ülke çapında 20 Teknik Meslek Lisesinin Güzellik Bölümlerinin atölyelerini yenilemeye, öğretmen ve öğrencilerine mesleki eğitimler vermeye başladık.Eğitim Merkezimiz ve eğitmenlerimiz belirli günlerini sadece bu öğretmenlerimiz ve öğrencilerimize ayırıyor.

Sektörel cinsiyet eşitliğini desteklemek ve kadın istihdamını artırmak için KAGIDER ve KD ile “Kadın Profesyoneller” projemizi yarattık. 500’den fazla mesleki kariyer yapmak isteyen kadına ulaştık. Ayşe Arman ile kadın profesyonellerimizin hikayelerini Türkiye’ye duyurduk. Girişimcilik ve kariyer yolunda ilerlemek isteyen genç kadınlara ilham verdik, eğittik ve kendilerine deneyimli isimlerle mentörlük hizmetleri sunduk.

Deprem bölgesine güzellikle nefes olma hedefimizle “Mobil Güzellik Servisleri Tırı” inşa ettik. Çalışanlarımızın inşa ettiği bu tırı bölgedeki çadır kentlerde kadınlarla buluşturduk. 7 binden fazla ücretsiz güzellik hizmeti sunduk.3 bini aşkın çocuğun yüzünü güldürmek için mobil çocuk parkını projemize dahil ettik. İhtiyaç Haritası, UÇİM ve KD iş birliğiyle gerçekleştirdiğimiz bu projeyle, depremzedelerin ruhunu ve güvenini yeniden inşa ederken, onlara güzellikle nefes olmayı amaçladık.