100. Yıl Liderlik Ödülleri / Tüm Başvurular

Serdar Ersoy, DeFacto

DeFacto

Rolü

Genel Mudur

Bir lider olarak ülkemiz için sağladığı katkı

Cevre, Çocuklar ve gencler için,
- Son depremde 3 aileye konteyner ve bölgeye 2 tir su gönderdim. 3 yiyecek tir, 2 konteyner ev ve 1 konteyner su yardiminida bağlantılarımla gönderdik.
- Turkiye’deki %90’lık kısmını kapsadığı STK’lar Grup çalışmalarına katildik ve takım çalışması yaptık.
– Yonetim kurulu uyesi oldugumuz ZMN, TAMPF, BMD ve STK grup çalışmalarına katilip sirketimin olanaklarini kullandım ve onbinlerce ürün yardımı yaptık.
- Turkiye’nin tek perakende Muzik Grubunun kurucusuyum. Şirket organizasyonları yanısıra sosyal yardımlaşma organizasyonlarıda yapıyoruz. Deprem bölgesinde bir Muzik Festivali hazırlığı yapıyoruz.
- 2017 yılında ölümcül hastalığı olan 14 yaşında bir kız çocuğumuzun 6aylık ömrü olduğunu öğrendim. Başlattığım kampanya ile %100 fonlayarak hayata döndürdük.
- 2016’dan buyana fonladığım 10 kişilik burs grubu kurdum. Bu çocukların eğitim masraflarını karşılıyorum.
Şirketimde Iklim cevre farkindaliğı yaratarak Enerji birimi kurdum.
Depo ve mağazada GES projeleriyle yenilebilir enerji kaynaklarını kullanarak %35-40 enerjiyi buradan sağlıyoruz .Bu yıl itibariyle GES tarlaları projelerinin fizibilitelerini tamamladık ve 2024 yılında başlıyacağız. Bu proje ile Defacto’nun yıllık elektrik tüketiminin %25 lik kısmını karşılamayı planlıyoruz.
Aynı proje ile sektöründeki zincir mağazaları kapsayarak avm’lerin elektrik tüketimini karşılamak için bakanlığa öneride bulunduk. Projemizi sunduk ve finalize edeceğiz.
Son 3 yıldır şirkette sürdürülebilirlik konusunda bir çevik takım kurduk.
*2023 yılı 37.hafta itibariyle tum üretimimizin %20’lik kısmını sürdürülebilir olarak ürettik
* Elma kabuğundan ayakkabı üretimi
* 1 bardak su ile jean ürettik ve 2880 hanenin günlük su ihtiyacı kadar tasarruf
* kağıt kullanımımızı %80 azalttık
* 2023 yılında RLI Sustainable Retailer of The Year’ kategorisinde Golabal RLI Awards sahibi olduk
Çalışma hayatında Kadın;
⁃ 2019 ve 2022 yillarinda Bayan calisanlarimiza pozitif ayristirdık ve kadin erkek calisan dengesini %50 ye gelmesine liderlik etttim.
⁃ 2017 yılında çocuk reyonlarında ‘En iyi anneler bilir’ sloganı ile 50 ev hanımının çalışma hayatına girmesine öncü oldum.