100. Yıl Liderlik Ödülleri / Tüm Başvurular

Rana Kaplan, Rana Kaplan Competence Academy

RANA KAPLAN COMPETENCE ACADEMY

Rolü

Kurucu

Bir lider olarak ülkemiz için sağladığı katkı

Değerli Jüri Heyetine;

Bireysel girişimimle başlayan ve ülke çapına yayılan bir girişim ve çalışmamdan bahsetmeyi seçiyorum”. Hakkım kalırsa bu eylemimin dışındaki başka başlıklarımdan da yazacağım.

Bedensel engelli / kadın ağırlıklı bireylerle "Engelsiz Yaşam Atölyesi" Projesi:
- Yapabileceğim bir şey yok inancı, iş aramaya, bulmaya, girişimci tezgahları kurarak para kazanmaya dönüştü
- Diğer bedensel engelli bireylere ve ailelerine elde ettikleri sertifikasyonla koçluk seansları yapmalarını organize ettim
- Etkinliklere davet edilen Engelsiz Liderler, yüzlerce kişiye ilham veren konuşmalarını sahnelediler (Burası anlatılmaz yaşanır)
- Çalışmanın kitapçığı bastırılarak Tüm illerdeki Kent Konseylerine dağıtıldı. Çalışmayı talep eden illerin kent konseylerine onların fayda transferi yapmalarını organize ettim.
- “Engeller karşısında nasıl lider oluruz?” temalı her program sonundaki, “Bütün bunları tek kelimeyle anlatacak olsak o kelime ne olurdu?” çalışmasında tahtaya büyük harflerle “ATATÜRK” yazdırıldı. Burada ağlıyorum çünkü bu, tamamen içsel ve derin bir farkındalıkla süreç içinde oluşan ve birçoğu için YENİ olan bir açılımdı.

Bu ödülün benim için anlamını dahi ikinci planda bırakan şey; ödülün, ”Kalplerdeki Cumhuriyet aşkı eyleme nasıl dönüştürülür?” mevzusuna ilham olma misyonu olacaktır. Sebebi ve kendim ödülünüze içtenlikle talibim. Yeri ve motivasyonu bambAŞKa olacak.

Lideri ve görevlisi olduğum diğer birkaç başlık:
- Kadın sığınma evlerinde gönüllü çalışmalarım
- Mardin ve Gebze’de şahsi kazancımla kurduğum 2 okul kütüptanesi
- Yurtta kalan 25 ergen yaş kız çocuğuna "Koç Abla Olmak" projesinin oluşturucusu ve yöneticisi
- 1 ilkokul yaş kız çocuğuna gönüllü anne olma (akrabaları tarafından yatılı kuran okuluna gönderilecekti. Şu anda sorgulayan, hedefler koyan, dil öğrenen, tam bir kitap kurdu ortaokul öğrencisi)

1923 karakter sayım dolmak üzere,
En İçten Saygılarımla