100. Yıl Liderlik Ödülleri / Tüm Başvurular

Murat Yılmaz, HSBC Türkiye

HSBC Turkiye

Rolü

Co-Head Bireysel Bankacılık ve Birikim Yönetimi - Satış ve Müşteri Kanalları Grup Başkanı

Bir lider olarak ülkemiz için sağladığı katkı

Hayatımın her döneminde gönüllü aktivitelerde yer aldım. Yine uzun yıllardır severek koşmaktayım. 7 yıl önce koşuyu gönüllükle birleştirerek, Adım Adım platformunun katkısıyla, toplum faydasına çalışan STK’lar yararına bağış toplama imkânını kullanmaya başladım. Koşu benim için son derece bireysel bir terapi aslında. Yalnız kalmak ve kendimi dinlemek için bir araç. Yine de hem koşup hem de insanlarda farkındalık sağlayarak toplum faydasına bir şeyler yapabilmek fikri bireysel alanımı genişletmeye zorladı beni. İnsanlardan yardım istemek ve bağış toplamak hiç kolay değilmiş. İlk kampanyalarımda çok az kişiden, komik denebilecek bağışlar topladım. Çevremin vazgeçirme çabalarına karşın ben onları bu hareketin iyiliğine inandırmaya gayret ettim. 7 yılda 7 farklı STK’yı destekledim. STK’ları seçerken projesine bakarak eşim ve kızlarımla birlikte karar verdik. Bu kampanyalarda toplam 1.292 bağışçıda farkındalık yaratmayı başardım.
Son 2 yıldır Adım Adım bünyesindeki binlerce gönüllü koşucu arasında “En Başarılı İlk 10 Koşucu” arasında yer alıyorum. Kampanyalarımda çevremde pozitif bir etki yaratmaya çalışırken bana bağlı ekiplerle hiçbir zaman doğrudan iletişim kurmuyorum. Kendi sosyal medya kanallarımı ve arkadaş gruplarımı kullanıyorum.
2022 yılında Serçev’i ve Darüşşafaka’yı desteklediğim kampanyalarımla Adım Adım platformu tarafından “Yılın En Başarılı Gönüllü Koşucusu” seçildiğimi de çok yakın bir zamanda öğrendim.
Elbette bu kampanyaları ödül almak veya öne çıkmak için yapmıyorum ve hatta bu yazıyı yazarken de zorlanıyorum ancak kendi adıma, bizler gibi etki alanı nispeten geniş insanların toplumsal fayda konusunda örnek olması gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca gelecekte kızlarıma dünyayı daha iyi bir hale getirmek için ne yaptığıma dair bir cevap verebilecek olmanın huzurunu yaşıyorum.
Dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için muhtelif alanlarda eylemlerim devam edecek.
Saygılarımla.