100. Yıl Liderlik Ödülleri / Tüm Başvurular

İnan Ekici, Otokoç Otomotiv

Otokoç Otomotiv

Rolü

Otokoç Otomotiv Lideri

Bir lider olarak ülkemiz için sağladığı katkı

Otokoç Otomotiv olarak, “yenilikçi mobilite çözümleri geliştiren, küresel ve lider referans noktası olma” vizyonu ile bugün 9 ülkede 400’e yakın noktada hizmet veriyoruz.
İşimizle ilgili her türlü yenilikçi uygulamayı hayata geçirirken “insana” odaklanıyor, sürdürülebilirliği işimizin ayrılmaz parçası olarak görüyoruz. Koç Holding’in 2050 yılında karbon nötr olma hedefi doğrultusunda, şirketimize düşen sorumlulukların bilincinde, düşük karbon ekonomisine geçişe yönelik tüm faaliyetlerimizi artırarak sürdürmeyi hedefliyoruz. Yenilenebilir enerji yatırımları ve yeşil enerji kullanımını yaygınlaştırma projelerimiz devam ediyor, şubelerimizde güneş enerisi sistemleri kuruyoruz. Yıl sonuna kadar yapacağımız yatırımlarla, şirketimizin tüm elektrik ihtiyacını yenilenebilir kaynaklardan sağlayacağız. Yıllık üretim kapasitemizi 20.838 MWh’a yükselterek yenilenebilir enerji gücümüzü artıracağız.
Otokoç Otomotiv olarak toplumsal cinsiyete dayalı kalıp yargıların yer aldığı erkek egemen sektörlerde, kurum kültürünü eşitlikçi bir yapıya kavuşturmak ve görünmez cam tavanları yıkmak için çalışıyoruz. Bu inançtan hareketle, 2022 Dünya Kadınlar Günü’nde daha eşitlikçi ve kapsayıcı bir dünya hedefiyle, toplumsal cinsiyet eşitliğine inanan çalışanlarımızla bir yola çıktık. Cinsiyete dayalı yargılara ve hayatın her alanında yaşanan eşitsizlik sorununa dikkat çekmek amacıyla “Cam Tavan Arabada Güzel” projemizi başlattık.
Koç Holding ile birlikte Topluluk şirketleri olarak deprem bölgesinde hayatın normalleşmesine yardımcı olacak ve bölgenin kalkınmasını destekleyecek bir geçici barınma projesini hayata geçirdik. Toplam 5 farklı lokasyonda hazırlıkları tamamlanan ve 20.000 kişinin yaşamasının planlandığı Umut Kentler’de yaşam başladı. Benim de 5 kentte sosyal donatılar sponsoru olduğum projeye yönelik çalışmalarımız; uzmanlık, deneyim ve iş gücünü hizmete sunduğumuz, maddi desteğin yanı sıra manevi olarak da tüm kalbimizle katkı sağlayarak devam ediyor.