100. Yıl Liderlik Ödülleri / Tüm Başvurular

Erdil Dinçer, Baumit Türkiye

Baumit Türkiye

Rolü

Satış ve Pazarlama Direktörü

Bir lider olarak ülkemiz için sağladığı katkı

Binalarda dış cephe ısı yalıtımına 360 derece bütüncül bir bakış açısıyla yaklaşan bir şirket olan Baumit Türkiye’de görev yapmaktayım. 2019 yılında başladığımız "Geleceğimizi Mantoluyoruz" adlı projemizin fikri, uygulama şekli, planlaması ve yönetimi şahsen benim tarafımdan icra edilmiş ve projenin başından sonuna kadar “kişisel olarak projeye liderlik yapılmıştır”. Geleceğimizi Mantoluyoruz kapsamında ilköğretim çağındaki çocukları küresel ısınma, iklim değişikliği, enerji tasarrufu ve ısı yalıtımı konusunda bilinçlendirirken, hediye ettiğimiz montlarla da ihtiyaç sahibi çocukların hayatlarına dokunduk. Projemiz süresince 25 bin çocuğun kışı çok daha sıcak geçirmesini sağlarken, çocuklara aynı zamanda ilk sayfasında onların anlayacağı dilden enerji verimliliği ve binalarda ısı yalıtımının önemini anlattığımız bir defter de hediye ederek bilinçlendirme faaliyetlerimizi genişlettik.

Bu proje esasında bir kurumun bayiliği ile bir araya gelmiş ticari işletme sahipleri ile, bayiliğini yaptıkları şirketin ortak olarak bir sorunu ele alması için harekete geçirilmesiydi. Metodoloji olarak da bayilerimizle bir arada olduğumuz bir toplantıda bayilerimize bu projeyi anlatarak “Sizler kaç mont bağışında bulunursanız benim de yönetim temsilcilerinden olduğum şirket olarak Baumit bu bağışı desteğiyle tam ikiye katlayacak” şeklinde çağrıda bulundum. Sonuç olarak toplamda 25 bin çocuğumuza hem çalıştığım şirket Baumit’in hem de 200 civarında bayimizin finansmanı ile dokunmayı başardık.

Mont taleplerini de ağırlıklı olarak öğretmenlerden gelen çağrıları dikkate alarak karşıladık. Öğretmenlerimizden de bu hediyeleri çocuklarımıza ulaştırırken "iklim değişikliği ve buna bağlı olarak enerji verimliliğinin önemini çocuklarımıza anlatmaları" ricasında bulunduk. Proje süresi içinde yaşadığımız Elazığ (24.1.20) ve İzmir (30.10.20) depremlerinde de hassasiyetimizi göstermeye gayret ettik. İki deprem bölgesini de bizzat ziyaret ederek Elazığ’da 5.000, İzmir'de 1.500 depremzede çocuğumuzun da bu montlar ve hediyeler ile buluşmasını sağladık.